15. jaanuar 2004

Siimu lihtne nuudliroog

Siim kribas mulle sellise lihtsa retsepti:

Ma soovitaks ühe ülilihtsa pasta, mida aeg-ajalt endale teen, kui toiduvalmistamisele aega ja vaimu ei viitsi kulutada. Vaja läheb:
Lintnuudleid
Sinki, sellist, mida hea praadida
Muna
Nuudlid ära keeta, kui valmis hakkavad saama, siis singiribad pannile ja tuliseks. Edasi tuleb kõike umb. korraga teha, sest peab tuline olema. Nuudlid kaussi, toores muna otsa ja särisev sink peale (ise kraabin pannilt ka rasva otsa) ning siis kõik kiirelt ära segada. Muna hüübib tänu makaronide ja singi kuumusele natuke ära, kuid kõik peaks siiski mõnusalt vedel olema. Viimasel korral praadisin singi sisse ka natuke paprikatükke. Maitseaineid ma sellele ei pane, sink ja muna annavad omapärase tulemuse nagunii.
Head katsetamist :)
Siim


muide, ka mul on antud toidust oma versioon olemas. vahe on selles, et segan muna piimaga, singi asemel kasutan suitsupeekonit ning kui peekon on pannil juba üsna kena, siis kallan makaronid ka pannile, kuumutan ning seejärel muna-piimasegu peale ja siis segan kuni hüübib. soola-pipart-pitsaürte ka man.
ja kuigi Siim jättis end anonüümseks, on mul põhjust arvata, et just tema sedasinast köögipäevikut oma ajaveebis reklaamis :)

kribas pilleriin 01.15.04 23:50
arvamused

siimu toit meenutas mulle kohe ühte raulilt kuuldud universaalset retsepti, mida jaapanis väga sageli kasutatakse. nimelt on seal tavaks pea kõikidele toitudele üks toores muna peale lüüa. äkki isegi veidi halvaks läinud muna... vat ei tule meelde.

igastahes kõike võib oodata riigist kus mädanevad oad on delikatess. (need pidavat riisile andma hea maitse, kui halva lõhnaga ära oled harjunud)

head isu

kribas: kbr 01.16.04 01:39
avalda ka arvamust:

trüki see kood alumisse tühja lahtrisse. aitäh :)