5. mai 2004

marinaad jogurtist, lambale

RaudMehe eritellimusel üritan kirja panna mingi versiooni lambaliha marinaadist. üldiselt teen sellised asju ikka tunde järgi ja käigu pealt olemasolevatest vahenditest, aga no üritame siis :) aluseks on siis 3-4kg lammast.

2-3l maitsetamata jogurtit (või keefiri)
3 küüslauku
3tl jahvatatud koriandrit
2tl jahvatatud muskaatpähklit

tegelikult võibolla jääks mingi marjajogurtiga ka hea, ma pole proovinud. siis ilmselt võtaksin ka teised maitseained :)
küüslaugud puhastad ja purustad, segad muu nänniga kokku marinaadiks ja poetad lambatükid (mitte liiga väikesed) marinaadi sisse. kenasti, et tükid ikka enamvähem kaetud on. jahedasse seisma. võib kenasti paar-kolm päeva marineeruda. aegajalt (no kord päevas umbes) võid tükke keerata.
piimatoote baasil marinaad peaks olema hea ka neile, kes kardavad lamba nö. kasukamaitset - piimatooted mahendavad seda.
no ja siis ära küpsetada. grillil või ka ahjus - viimasel juhul alusta nii 230 kraadiga umbes ja tõmba ca 10 minuti pärast ahjuuks lahti ning lase temperatuur nii 190 ligi ja siis küpseta, kuni tundub parajalt pehme.

no ja tegelikult võib analoogset marinaadi kasutada ka veisele; sea puhul peaks maitseainete osakaalu vähendama; kana juurde ma sellist segu ei kasutaks :)

kribas pilleriin 05.05.04 19:16
arvamused
avalda ka arvamust:

trüki see kood alumisse tühja lahtrisse. aitäh :)