31. jaanuar 2007

marineeritud räimed zoomi ema moodi

igaüks vist teab neid tavalisi marineeritud räimi? kus kalad kõigepealt paneeritakse ja praetakse ja siis visatakse marinaadi. mulle see väga ei maitse.
aastat kaks tagasi päikselisel veebruaripäeval liiklesin Ida-Virus ja sai Zoomi juurest läbi astutud. muu hulgas visati lauale kauss täiesti praadimata marineeritud silkudega. arvasin tükk aega, et ju oli nälg suur, et need nii hästi peale läksid. aga jäi tunne, et ju olid ikka head ka.
igatahes olen nüüd jõudnud nii kaugele, et suudan kodus neid järgi teha.
kogused on umbmäärased, ma ei mõõda neid ja see sõltub ka ju maitsest ja anuma suurusest.

0,5kg puhastatud silku või räime, (liblik)fileedena
dessertlusikatäis 30% söögiäädikat
vett
1,5tl soola
1,5tl suhkrut
paar sibulat
toiduõli

lao kalafileed suletavasse anumasse. valmist marinaad äädikast, veest, soolast ja suhkrust. marinaad peab olema selline, et ikka maitsta kannatab ja maitselt hea on :) vala kaladele peale, nii et need on kaetud. pane anum kinni ja jäta ca ööpäevaks jahedasse tõmbama.

puhasta sibulad ja lõika rõngad. kalla kaladel vedelik pealt ära ja lao kalad ümber, sibularõngad pane kihtide vahele. pressi tihedaks ja vala õli peale ning jälle kaane alla ja kappi.
järgmisel päeval on hea leivakõrvane valmis :)

silgud53.jpg

kribas pilleriin 01.31.07 10:19
arvamused

Retseptis tuleb võtta kas silku või räime.
Silk on minu teada soolatud räim. Kas tõesti pole vahet, et värske räime asemel võib võtta ka soolasilku?

kribas: evka 02.02.07 17:57

turul igatahes müüakse silgu pähe soolamata kala, on ta siis kilu või väikse räimega segamini. põhimõtteliselt peaks silk muidugi rväike räim olema, aga kesse seda nii täpselt välja sorteerib seal laeval. hiius oli ka silk ikka selline väike kala, soolasilk oli siis soolatud silk :) räim oli juba suurem. tglt on kilu ja räim erinevad kalad muidugi.
igatahes, värske kilu või räim sobib :)

kribas: pilleriin 02.02.07 19:31
avalda ka arvamust:

trüki see kood alumisse tühja lahtrisse. aitäh :)