4. august 2010

kolimine

kuna otsustasin oma blogiplatvormi muuta ning seoses sellega olemaseolva ümbertõstmine tekitas väga palju erinevaid probleeme, tõstan kokkaja ümber www.pilleriin.ee alla, toidu kategooriasse. arvestades, kui vähe postitusi siin on, pole ehk probleemi.

postitas pilleriin 16:40 | arvamused (0)

kolimine

kuna otsustasin oma blogiplatvormi muuta ning seoses sellega olemaseolva ümbertõstmine tekitas väga palju erinevaid probleeme, tõstan kokkaja ümber www.pilleriin.ee alla, toidu kategooriasse. arvestades, kui vähe postitusi siin on, pole ehk probleemi.

postitas pilleriin 16:40 | arvamused (0)

18. juuni 2010

toidu(kiir)ülevaade Dallasest

reisilt tagasi.
lühidalt toidust: peamiselt sõime mehhiko toite. enamasti on seal siis tortilla, mida on töödeldud kas tacoks (st, mingi täidis lihtsalt sees) või enchiladaks (lisaks täidisele on soust ka peal), kõrvale riis ja üpris hallikad oad :) heal juhul on paar ampsukest salatit ka. peaks ütlema, et sellsit kõva tacot (meil müüakse hard shelle ka) sain ma seal ainult korra ja sel juhul oli tegu friteeritud pehme tortillaga.
burksi sain paar korda. ma räägin siin korralikult burksist, mitte mingist kiirsöögi omast. kiirsööki sai ka, ma võtsin salatit - mida ei jaksanud ära süüa.
ning bbq maitses seal värskem, kui enamik Eestis restodes proovitutest. ehk sain kinnitust sellele, mida olen kahtlustanud - meil ilmselt tehakse mingi ports valmis ja siis soojendatakse klientidele. njah.

kontrastidest rääkides, Dallases sai värsket jalopenot kilohinnaga kuni 30 eeku, vast ökopoes oli veidi kallim. Stockmann müüb sama kilohinnaga 411 eeku. nagu päris-päris karm vahe või mis?
ma saan aru jah, et meil nii odavalt ei saa müüa, aga.. ?
küsimärk jääb õhku ikkagi.
sest noh, näiteks arbuusi ja värske maisi hindades ei ole suurt vahet, kui ümber arvestada. need ju ka veidi troopilisemad viljad.

et meil saab 35 krooni eest umbestäpselt 8 nisutortillat ja seal saab selle raha eest ca 30cm kõrguse torni neidsamu, on samuti hämmastav. sest see tortilla ei nõua vegetatsiooniperioodi, vaid peamiselt jahu ja vett, veidi soola ja õli, ning küpsetamist.

postitas pilleriin 18:01 | arvamused (0)

19. mai 2010

sooja ilma jahe soovitus

ma tegin selle aasta esimese gazpacho ära. jube hea tuli.
retsept on endiselt siin ja nüüd lisasin pildi ka :)

postitas pilleriin 15:00 | arvamused (0)

11. aprill 2007

3 uudist

kolm toredat linki, seotud vähemal või rohkemal määral toitumisega :)
šokolaad aiatab alandada vererõhku;
vitamiinilisandid võivad lühendada eluiga;
dieedid kahjustavad tervist.

kui esimene on lihtsalt üldhuvitav ja nö lohutus šokolaadisõpradele, siis kaks viimast kummutavad mingeid laialtlevinud müüte.

postitas pilleriin 12:15 | arvamused (0)

25. märts 2007

taluvõie

sattusin üle mingi aja poes võileti äärde (tavaliselt ostan kuu aja varu korraga) ja täheldasin, et müügil on ka Taluvõie. heh. mulle meeldib. see on siis see ollus, mille rasvaprotsent on alla 80 ja mida vanasti taluvõi nime all müüdi.
kõikidel tootjatel veel pole, aga küll läheb. mulle meeldib, on vähem vaeva, et õiget võid riiulis tuvastada.
jõutaks nüüd piimaga ka sinna, et normaalset 3,5% rohkem saada on, kiles ka.

postitas pilleriin 23:51 | arvamused (7)

28. jaanuar 2007

hinnad-hinnad

kui kesklinna poodides algavad küpsiste hinnad umbes 90.-/kg, siis põhja-tallinnas saab juba alates 40.-ga analoogseid küpsiseid.
kui Prismas peaaegu et pole torti, mille hind on kahekohaline (ka väike tort), siis põhja-tallinnas saab 40.-ga väikese ja hea tordi.

jah, peamine ongi see, et mingi vuhvelkreem on vahel ja vuhvelmaitse juures pigem sellel kallimal tootel kui odavamal.
korralikku võikreemi ja paksu šokolaadikihiga ekleeri saab ka põhja-tallinnas.

tähendab, võibolla saab kuskil veel, kui tead õigeid poode; lihtsalt suurtes ja 'korralikes' poodides maksad sama asja eest topelt ja ega see kvaliteet ei ole topelt parem midagi.

postitas pilleriin 14:07 | arvamused (2)